Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 
Wypowiedzi i opinie

           


W uznaniu ideałów pracy organicznej...
11 VI 2008, 16:32:44
..Ideały pracy organicznej, która zawsze przynosiła i nadal dzisiaj przynosi wymierne efekty dla społeczeństwa jest szczególnie bliska polskim rolnikom i wszystkim ludziom związanym z gospodarką rolną środowisku, którego reprezentantem jest obudowany wiekową tradycją ruch ludowy. W tym środowisku inicjatywa Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, aby w Poznaniu wystawić pomnik prekursorowi pracy organicznej – Hipolitowi Cegielskiemu spotkała się z uznaniem i spontanicznym poparciem. Tworząc nową rzeczywistość gospodarczą w naszym kraju, przypomnienie dzieła i życia Hipolita Cegielskiego jest wskazaniem historycznego wzorca, który jest punktem odniesienia i inspiracją, przede wszystkim dla młodej generacji Polaków. Tej generacji, która osadzona w realiach Unii Europejskiej i trwającego procesu globalizacji, pragnie umacniać patriotyzm gospodarczy, postawę tak bardzo nawiązującą do legendy Hipolita Cegielskiego.

.Z wielką satysfakcją należy odnotować, że inicjatywa Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego znalazła uznanie również we władzach państwowych. W dniu 28 maja 2008 roku Honorowy Patronat nad budową pomnika Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, a także nad ceremonią odsłonięcia tego pomnika, która odbędzie się w dniu 29 czerwca 2009 roku, objął przywódca polskiego ruchu ludowego, Wiceprezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej, Minister Gospodarki – Waldemar Pawlak. Ta decyzja premiera Pawlaka jest ważnym sygnałem potwierdzającym konieczność odradzania w Polsce etosu pracy organicznej dla dobra ogółu. Pomnik Hipolita Cegielskiego, który stanie w przyszłym roku w Poznaniu będzie tę konieczność stale przypominać.


Hipolit Cegielski - jego życie i twórczość


 
 
Copyright 2007 Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego