Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 
Wypowiedzi i opinie

           


Konferencja prasowa na temat pomnika Hipolita Cegielskiego
9 I 2008, 18:27:39
W dniu 7 stycznia nowego, 2008 roku, prawie dokładnie w 195 rocznicę urodzin Hipolita Cegielskiego ( 6 stycznia 1813 ) w siedzibie Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Towarzystwa - dr Mariana Króla poświęcona problematyce budowy w Poznaniu pomnika Hipolita Cegielskiego. W konferencji udział wzięli - prawnuczka Hipolita Cegielskiego, Zofia Cegielska-Doerffer, wiceprzewodniczący Komitetu Honorowego Budowy Pomnika Hipolita Cegielskiego - prof. Andrzej Kwilecki; artysta rzeźbiarz, autor projektu i wykonawca rzeźby pomnika - prof. Krzysztof Jakubik, oraz dyrektor biura prezydialnego Towarzystwa - Edmund Dudziński. Prezydent dr Marian Król przedstawił przybyłym dziennikarzom prasy, radia i telewizji zakres działań przy budowie pomnika Hipolita Cegielskiego, zaprezentował makietę pomnika ( w skali 1:10 ) oraz odpowiadał na liczne pytania dziennikarzy dotyczące lokalizacji przyszłego pomnika, daty jego odsłonięcia, a także poinformował o skali zebranych już funduszy na budowę.

Prof. Jakubik z kolei informował o aspektach artystycznych pomnika, jego rozmiarach i usytuowaniu w centralnym miejscu Poznania, ale związanym historycznie z postacią Hipolita Cegielskiego. Po konferencji Prezydent Towarzystwa - dr Marian Król udzielił dodatkowo ekskluzywnego wywiadu dla regionalnej telewizji.

Na zdjęciu: Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego - dr Marian Król ( po prawej ) z zadowoleniem obejrzał makietę ostatecznej, zatwierdzonej przez Komitet Doradczy, wersji pomnika Hipolita Cegielskiego, którą zaprezentował autor projektu i wykonawca rzeźby - prof. Krzysztof Jakubik ( z prawej ) podczas spotkania z Prezydentem po konferencji prasowej.
Hipolit Cegielski - jego życie i twórczość


 
 
Copyright 2007 Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego