Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
 
Wypowiedzi i opinie

           


Pomnik upamiętni postać wielkiego prekursora pracy organicznej
2 IV 2009, 20:02:50
Jerzy Szyło - wydawca książki pt. „Hipolit Cegielski – pomnik i jego dzieło” zwraca uwagę na to, jak ważnym symbolem przedsiębiorczości i gospodarności był Hipolit Cegielski: Godna wsparcia jest inicjatywa Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, dzięki której w 2009 roku ma powstać w Poznaniu pomnik Hipolita Cegielskiego, jednego z najwybitniejszych Wielkopolan XIX w., wielkiego patrioty i społecznika oraz człowieka niezwykłego, którego działania i dokonania są wzorem dla kolejnych pokoleń.

Szczególnie dla mieszkańców naszego regionu postać Hipolita Cegielskiego jest ważna z tego względu, że jest on symbolem wielkopolskiej przedsiębiorczości i gospodarności. Warto podkreślić, że pomysł budowy pomnika Hipolita Cegielskiego w Poznaniu spotkał się z dużym zainteresowaniem Wielkopolan, którzy chcieliby w ten sposób upamiętnić na trwałe postać tego wielkiego prekursora pracy organicznej i złożyć mu należny hołd”.


Hipolit Cegielski - jego życie i twórczość


 
 
Copyright 2007 Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego